Sekretny kredens... (komoda) - blog - Pracownia rękodzieła artystycznego - Sekretny Kredens - Chromik Ewelina

Przejdź do treści

Menu główne:

Sekretny kredens... (komoda)

Opublikowany przez w MEBLE ·
Tags: MEBLEshabby_chicMAISON

Dziś trochę o mojej komodzie :)

    Pewnego dnia zamarzyłam o komodzie z mnóstwem szuflad na moje "skarby" do decoupage. Nazbierało się tego dość sporo i pochowane było gdzieś tam po szafkach w pojemnikach plastikowych... żeby wyciągnąć jedną farbkę musiałam przegrzebać całe mieszkanie... doprowadzało mnie to do szału.
Postanowiłam więc spróbować swoich sił w stolarstwie.

    Z pomocą pana "T" rozrysowałam szkielet komódki i z wymiarami pobiegłam do castoramy po sklejke. Nafrezowałam tu i tam, posklejałam tam i ówdzie i powstało coś co przypominało gołębnik.
  W między czasie u pewnego przemiłego Pana zamówiłam szufladki, bez frontów. Przyjechały autokarem do Katowic, więc musiałam pojechać je odebrać :) Przemiły Pan nie chciał wysyłać ich firmą kurierską, bo bał się że poobijają rogi....

    Potrzebny był mi jeszcze blat... zamówiłam dębowy, u znajomego, z sąsiedniej wsi. Obiecał że za kilka dni bedę go miała... ta chwila trwała 4 miesiące i na dodatek był nie przycięty do wymiarów i nie ofrezowany. Myślicie że to koniec historii blatu, otóż nie, musiałam sobie po niego zajechać gdzieś tam w góry, ponad 100km. Więc zajechałam, przywiozłam, docięłam i ofrezowałam z pomocą pana "T" i "B" bo jego ciężar był potworny.
    
    Nogi do komody wycięłam z sosnowych kawałków krokwii.

Zostały do zrobienia jeszcze fronty.

    Pomierzyłam, policzyłam i znów pobiegłam do castoramy, ale tym razem po klejonke sosnową. Pocięłam ją na kwadraciki i ofrezowałam brzegi.    (mam zdjęcia, bo podglądał mnie pan "T")

 
    Literki na szufladki wycięłam ze sklejki. Potem to już tylko malowanie, malowanie, decoupage i jeszcze raz malowanie i malowanie... Ten kto bawił się w decoupage wie ile warstw lakieru bezbarwnego trzeba położyć żeby dobrze wykończyć swoją prace (a tych warstw było ok 20).

  Na końcu montaż uchwytów i... jest :-D

Szerokość komody: 185cm
Brak komentarzy

monitoring pozycji
Copyright 2016. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego